Kullanıcı Sözleşmesi

 Ana Sayfa / Kullanıcı Sözleşmesi

Kullanıcı Sözleşmesi

www.yollando.com üzerinde bir üyelik açtığınızda aşağıda belirtilen şartları kabul ettiğinizi onaylamış olursunuz.

www.yollando.com üyelerine, Türkiye’den bir özel posta adresi verir. Bu adres İstanbul’dadır.

Satın alacağınız paketlerinizi size verdiğimiz özel adresinize yollayabilirsiniz. Yollando ekibi gelen paketlerinizi sizin adınıza teslim alıp talimatlarınıza göre teslimat adresinize ulaştıracaktır.

www.yollando.com üyelerimiz, paketlerinizin alınması, gönderilmesi esnasında doğacak her türlü vergi, gümrük vergisi, servis bedeli, taşıma bedeli, gibi ücretleri ödemekle sorumludur.

Paket gönderim ücreti paketin hacmine veya ağırlığına göre hesaplanır. Üyelerimiz paket gönder talimatı vermeden önce ödemeleri gereken toplam miktarı www.yollando.com sitesi üzerinden onay verirler.

Paket birleştirme esnasında paketlerin ağırlığı veya hacimsel ağırlığı ilk ölçülen ağırlığı geçerse son ağırlık esas alınır, fiyatlandırma son ağırlık üzerinden hesaplanır ve bunun için ek ödeme gerekiyorsa Yollando üyesinden tahsil edilir.

Paketleriniz üyelik tipine göre 15 veya 60 güne kadar ücretsiz depolanır. Bu süreyi paketlerinizi bekletip birleştirmek adına kullanabilirsiniz.

Belirtilen günleri aşan her 1 gün için paket başına 1 Euro ücret tahsil edilir.

Depolama süresi azami 100 gündür. Bu süreyi aşan durumlarda üyelerimizle irtibata geçilip paketlerin gönderimi ile ilgili görüşülür.

www.yollando.com teslim aldığı her paketi güvenlik amacıyla açar.
Neden?
Yasaklı ürünler kontrol edilir.
Gereksiz büyük paketlerden çıkarılıp size daha az maliyet olacak şekilde tekrar paketlenir.
Ürünlerin kalite kontrolü yapılır.
Kalite kontrol nedir?
Yollando'a gelen paketler ilk olarak kalite kontrol departmanında ekibimizce incelemeye tabi tutulur. Kalite kontrolü gerçekleştirilecek MÜŞTERİ'nin paketleri açılarak, Türk mevzuatına ve uluslararası taşımacılık sözleşmelerine aykırı ürünlerin veya yasaklı ürünlerin olup olmadığı tespit edilir. Paketlerin mevzuata uygunluğu tescillendikten sonra göz kararı ile; tekstil ve benzeri ürünlerde bir yırtık olup olmadığına, kırılacak ürünlerde bir hasar olup olmadığına bakılır. Teknolojik ürünlerde ise ürünün çalışıp çalışmadığı kontrolü yapılmaz. Gerektiğinde MÜŞTERİ'ye bilgi vererek müşterinin talebi halinde tedarikçi firmaya paketler iade edilir. Ürünlerin ayıplı olmasının tespitinin mümkün olmadığı hallerde veya herhangi bir sebepten ötürü tespit edilmemesi halinde de YOLLANDO şirketinin hiçbir sorumluluğu bulunmamakta olup; iş bu durumdan doğacak yargılama süreçlerine taraf olarak da gösterilemez.

Gönderim maliyetlerinde belirleyici unsur gönderdiğiniz paketin gerçek (fiziksel) ağırlığından çok uçakta kapladığı yerdir. Bu da gönderilerinizin hacimsel (boyutsal) ağırlığıdır. Hacimsel ağırlık; uzunluk X yükseklik X derinlik / 5000 formülü uygulanarak hesaplanır. Eğer paketin hacimsel ağırlığı fiziksel ağırlığından fazla ise hacimsel ağırlık dikkate alınır.

Yurtiçi Kargo bedelinden her türlü müşteri sorumludur. Karşı ödemeli durumlarda Yollando sizin adınıza ödemeyi yapar ve bu tutarı daha sonra sizden tahsil eder. Her şekilde Yollando Elektronik Ticaret Hizmetleri A.Ş. karşı ödemeyi yapmama hakkını saklı tutar.

Paket Yollando Deposundan çıktğı andan itibaren iade sorumluluğu müşterinin uhdesindedir.
Yollando Deposunda bulunan bir ürünün iadesi istendiğinde ise Yollando belli bir hizmet bedeli ve iade kargo ücretini tahsil ettikten sonra ürününüzü iade edecektir.

Taraflar bu sözleşmeyi yazılı olarak (email) bildirmesi halinde iptal hakkına sahiptir.

Premium üyeleri, üyeliği iptal ya da basic üyeliğe geçme hakkını kullanmak isterlerse üyeliğe başladıkları tarihten itibaren 4’üncü ay ile birlikte bu haklarını kullanabilirler.

Üyeliğini iptal eden kullanıcılarımızın iptal ettiği ayın ücreti tahsil edilir.

Üyeliğini iptal eden kullanıcılar paketlerini üyeliğin son gününe kadar gönderi yapma hakkına sahiptir.

www.yollando.com’a yıllık ödeme yapan kullanıcılarımız iptal hakkını kullanmak istedikleri durumda kalan aylar için üyelik bedelleri ay başı 4 Euro olarak iade edilir. www.yollando.com paketlerinin gönderimini gerçekleştirmeyen ve üyeliklerini iptal eden üyelerin paketlerini imha etme hakkına sahiptir.

Üyeliğini iptal ettiği halde paket göndermeye devam eden eski üyelerimizin paketi depoya geldiği günden itibaren 7 gün içinde yeniden üye olmaz ise gelen paketler imha edilir.

Aylık veya yıllık üyelikler aksi belirtilmedikçe otomatik olarak yenilenir.

www.yollando.com üyeliğiniz bu sözleşmeyi kabul etmeniz ile başlar.

www.yollando.com üyelerimiz uluslararası taşımacılık kanunlarına aykırı ve yollando yasaklı ürünler listesi’nde bulunan ürünleri yollamak için sitemizi kullanamazlar. Bu tür gelen paketler geri iade veya imha edilir. Geri iade bedeli üye tarafından karşılanır.

Yollando Kargo Hizmetleri haricinde dış kaynaklı oluşabilecek her türlü sorun ve bu sorunlarla alakalı cezai yaptırım veya sorumluluk ilgili üyeye aittir.

www.yollando.com kullanım şartları ile ilgili maddeleri değiştirme kaldırma ve iptal etme hakkını saklı tutar. www.yollando.com web sayfasını kullandığınız süre boyunca güncellenen maddeleri de kabul etmiş sayılırsınız.