Kullanıcı Sözleşmesi - Yollando

 

 

Kullanıcı Sözleşmesi

www.yollando.com üzerinde bir üyelik açtığınızda aşağıda belirtilen şartları kabul ettiğinizi onaylamış olursunuz.

www.yollando.com üyelerine, Türkiye’den bir özel posta adresi verir. Bu adres İstanbul’dadır.

Satın alacağınız paketlerinizi size verdiğimiz özel adresinize yollayabilirsiniz. Yollando ekibi gelen paketlerinizi sizin adınıza teslim alıp talimatlarınıza göre teslimat adresinize ulaştıracaktır.

www.yollando.com üyelerimiz, paketlerinizin alınması, gönderilmesi esnasında doğacak her türlü vergi, gümrük vergisi, servis bedeli, taşıma bedeli, gibi ücretleri ödemekle sorumludur.

*Irak ve İran gönderilerinde ekonomik gönderi türü seçilmesi halinde, paketler kara taşımacılığı yolu ile Irakta ve İranda bulunan çeşitli merkezlere gönderilecektir ve oradan alınması gerekmektedir. Irak ve Iran kara taşımacılığında bulunan özel risklerden dolayı oluşabilecek her hangi bir sorun, hasar, kaybolma ve benzeri durumlarda Yollando sorumluluk kabul etmemektedir ve tüm sorumluluk alıcın uhdesindedir.

Paket gönderim ücreti paketin hacmine veya ağırlığına göre hesaplanır. Daha yüksek olanı ücretlendirilir.

Paketleriniz üyelik tipine göre 15 veya 60 güne kadar ücretsiz depolanır. Bu süreyi paketlerinizi bekletip birleştirmek adına kullanabilirsiniz.

Belirtilen günleri aşan her 1 gün için paket başına 1 Euro ücret tahsil edilir.

Depolama süresi azami 100 gündür. Bu süreyi aşan durumlarda paketin gönderimi hakkında üye ile iletişime geçilir. Üyeye ulaşılamaması ve/veya gönderinin üye tarafından ret edilmesi durumunda Yollando paketi imha etme hakkına sahiptir.

www.yollando.com teslim aldığı her paketi açma hakkına sahiptir.

Neden?
Yasaklı ürünleri kontrol edebilmek için.
Ürünlerinizin gereksiz büyük paketlerden çıkartılıp sizin için daha az maliyet oluşturacak şekilde tekrar paketlenebilmesi için.
Ürünlerin kalite kontrolü gerçekleştirilebilmesi için.

Kalite kontrol nedir?

Yollando gelen paketleri kalite kontrol sürecine tabi tutabilir. Kalite kontrolü gerçekleştirebilmesi için MÜŞTERİ’nin paketi açılır, Türk mevzuatına ve uluslararası taşımacılık sözleşmelerine aykırı ürünlerin veya yasaklı ürünlerin olup olmadığı kontrol edilir. Paketlerin mevzuata uygunluğu onaylandıktan sonra göz kararı ile; tekstil ve benzeri ürünlerde bir yırtık olup olmadığına, kırılacak ürünlerde bir hasar olup olmadığına bakılır.

Teknolojik ürünlerde ise ürünün çalışıp çalışmadığı kontrolü yapılmaz. Gerektiğinde MÜŞTERİ’ye bilgi vererek müşterinin talebi halinde tedarikçi firmaya paketler iade edilir. Ürünlerin ayıplı olmasının tespitinin mümkün olmadığı hallerde veya herhangi bir sebepten ötürü tespit edilmemesi halinde de YOLLANDO şirketinin hiçbir sorumluluğu bulunmamakta olup; iş bu durumdan doğacak yargılama süreçlerine taraf olarak da gösterilemez.

Gönderim maliyetlerinde belirleyici unsur gönderdiğiniz paketin gerçek (fiziksel) ağırlığından çok uçakta kapladığı yerdir. Bu da gönderilerinizin hacimsel (boyutsal) ağırlığıdır. Hacimsel ağırlık; uzunluk X yükseklik X derinlik / 5000 formülü uygulanarak hesaplanır. Eğer paketin hacimsel ağırlığı fiziksel ağırlığından fazla ise hacimsel ağırlık dikkate alınır.

Yurtiçi Kargo bedelinden her türlü müşteri sorumludur. Karşı ödemeli durumlarda Yollando sizin adınıza ödemeyi yapar ve bu tutarı daha sonra sizden tahsil eder. Her şekilde Yollando Elektronik Ticaret Hizmetleri A.Ş. karşı ödemeyi yapmama hakkını saklı tutar.

Paket Yollando Deposundan çıktğı andan itibaren iade sorumluluğu müşterinin uhdesindedir.
Yollando Deposunda bulunan bir ürünün iadesi istendiğinde ise Yollando belli bir hizmet bedeli ve iade kargo ücretini tahsil ettikten sonra ürününüzü iade edecektir.

Taraflar bu sözleşmeyi yazılı olarak (email) bildirmesi halinde iptal hakkına sahiptir.

Premium üyeleri, üyeliği iptal ya da basic üyeliğe geçme hakkını kullanmak isterlerse üyeliğe başladıkları tarihten itibaren 4’üncü ay ile birlikte bu haklarını kullanabilirler.

Üyeliğini iptal eden kullanıcılar paketlerini üyeliğin son gününe kadar gönderi yapma hakkına sahiptir.

Üyeliğin 4’üncü ayından itibaren kalan aylar için üyelik bedelleri ay başı 4 Euro veya Dolar karşılığı olarak iade edilir. Kullanıcı Premium üyeliğinin sağladığı indirimler faydalanmışsa iade miktarından düşürülür.

www.yollando.com paketlerinin gönderimini gerçekleştirmeyen ve üyeliklerini iptal eden üyelerin paketlerini 30. günün sonunda imha etme hakkına sahiptir.

Üyeliğini iptal ettiği halde paket göndermeye devam eden eski üyelerimizin paketi depoya geldiği günden itibaren 7 gün içinde yeniden üye olmaz ise gelen paketler imha edilir.

Premium üyelikleri yazılı bir talep ile aksi belirtilmediği sürece otomatik olarak yenilenir.

www.yollando.com üyeliğiniz bu sözleşmeyi kabul etmeniz ile başlar.

www.yollando.com üyelerimiz uluslararası taşımacılık kanunlarına aykırı ve yollando yasaklı ürünler listesi’nde bulunan ürünleri yollamak için sitemizi kullanamazlar. Bu tür gelen paketler geri iade veya imha edilir. Geri iade bedeli üye tarafından karşılanır.

Yollando Elektronik Ticaret Hizmetleri A.Ş. haricinde dış kaynaklı oluşabilecek her türlü sorun ve bu sorunlarla alakalı cezai yaptırım veya sorumluluk ilgili üyeye aittir.

www.yollando.com kullanım şartları ile ilgili maddeleri değiştirme kaldırma ve iptal etme hakkını saklı tutar. www.yollando.com web sayfasını kullandığınız süre boyunca güncellenen maddeleri de kabul etmiş sayılırsınız.